Протягом чотирьох днів, із 17 до 20 листопада, Чернігів приймав гостей в рамках “АHALAR-fest: Сила досвіду громади”. AHALAR – це центр гуманістичних технологій, який щорічно організовує програми для активістів зі всієї України, які хочуть і вже починають щось змінювати на будь-яких рівнях організації, проте потребують професійної підтримки.
Фестиваль був присвячений шостій річниці діяльності програми «Територія розвитку». Цей крос-платформений захід зібрав більше сотні активістів з різних регіонів України, випускників програми “Територія розвитку” Центру АХАЛАР. Протягом чотирьох днів активісти брали участь у численних майстер-класах, реативних майстернях, інтерактивних сесіях, практичних кейсах. Серед спікерів – тренери та експерти зі Словаччини, Чехії, Польщі, Угорщини, Німеччині, Білорусі та України.
Як розповів керівник Центру АХАЛАР Юрій Трохименко, захід спрямований на розвиток ефективної комунікації, мережування та співпраці активних людей. «Через нашу програму пройшли понад 300 чоловік з усіх регіонів країни, яких навчали брати на себе відповідальність за долю громади, за своє оточення, – зазначив він. – Ми провели сотні майстер-класів, дискусій, семінарів. Ми допомагаємо довести до завершення якусь ідею, пояснюємо, як знайти під неї фінансування, і в якості призового бонуса пропонуємо поїхати до однієї з 3 країн Європи (Словаччина, Польща, Данія), де є наші партнери, аби отримати натхнення на подальшу діяльність».
Учасниками фестивалю стали й представники ГО «ЧЕ СТУДІЯ» : Олександра Федоренко, Марія Чеван, Дмитро Янчук.
Олександра та Марія представили практичний кейс: « Чому культурні проекти у Чернігові поки що далекі від культурної індустрії?» на прикладі реалізованих проектів від ТА «ЧЕ СТУДІЯ». Ми поговорили, як зароджувалися культурні проекти, що саме з цього вийшло. Обсудили перспективи культурного розвитку міста, пошуки підтримки тощо.
АHALAR-fest був проведений за фінансової підтримки SlovakAid, Вишеградського Фонду, Фонду ім. Ч.С. Мотта та Рaсt (USAID).