AHALAR-FEST- cила досвіду громади

Протягом чотирьох днів, із 17 до 20 листопада, Чернігів приймав гостей в рамках “АHALAR-fest: Сила досвіду громади”. AHALAR – це центр гуманістичних технологій, який щорічно організовує програми для активістів зі всієї України, які хочуть і вже починають щось змінювати на будь-яких рівнях організації, проте потребують професійної підтримки.

lad4trwqd4

Фестиваль був присвячений шостій річниці діяльності програми «Територія розвитку». Цей крос-платформений захід зібрав більше сотні активістів з різних регіонів  України, випускників програми “Територія розвитку” Центру АХАЛАР. Протягом чотирьох днів активісти брали участь у численних майстер-класах, реативних майстернях, інтерактивних сесіях, практичних кейсах.  Серед спікерів – тренери та експерти зі Словаччини, Чехії, Польщі, Угорщини, Німеччині, Білорусі та України.

15027765_10154755963589294_8242103196227908694_n

Як розповів керівник Центру АХАЛАР Юрій Трохименко, захід спрямований на розвиток ефективної комунікації, мережування та співпраці активних людей. «Через нашу програму пройшли понад 300 чоловік з усіх регіонів країни, яких навчали брати на себе відповідальність за долю громади, за своє оточення, – зазначив він. – Ми провели сотні майстер-класів, дискусій, семінарів. Ми допомагаємо довести до завершення якусь ідею, пояснюємо, як знайти під неї фінансування, і в якості призового бонуса пропонуємо поїхати до однієї з 3 країн Європи (Словаччина, Польща, Данія), де є наші партнери, аби отримати натхнення на подальшу діяльність».

Учасниками фестивалю стали й представники ГО «ЧЕ СТУДІЯ» : Олександра Федоренко, Марія Чеван, Дмитро Янчук.

f-z2ooeo8sm

Олександра та Марія представили практичний кейс: « Чому культурні проекти у Чернігові поки що далекі від культурної індустрії?» на прикладі реалізованих проектів від ТА «ЧЕ СТУДІЯ». Ми поговорили, як зароджувалися культурні проекти, що саме з цього вийшло. Обсудили перспективи культурного розвитку міста, пошуки  підтримки тощо.

АHALAR-fest був проведений за фінансової підтримки SlovakAid, Вишеградського Фонду, Фонду ім. Ч.С. Мотта та Рaсt (USAID).